Jako v celém světě

28.07.2016

Zaujal mě rozhovor na Parlamentních listech s poslankyní Kurské oblastní dumy Olgou Liovou. Dozvíme se, že Rusko nemá peníze, že vládnou korupčníci, že byly zničeny továrny, které dávaly lidem práci, že je v Rusku nezaměstnanost, že se počet podnikatelů denně zmenšuje, města jsou polepena inzeráty na pronájem prostor, že se snižují stavy zaměstnanců v některých odvětvích, že mladí vysokoškoláci nemají práci, že se ruší školy, že jsou v nemocnicích fronty, že si pacienti musí připlatit - tedy kupovat léky nebo jiný zdravotnický materiál, že na pokojích v nemocnicích leží více pacientů, že 40 procent absolventů nejde pracovat do oboru, kvůli nízkým mzdám, obyvatelstvo utrácí peníze hlavně za potraviny a rostou objemy malých úvěrů, že se zvedá věk odchodu do důchodu, zvyšují se daně, že nelze v Rusku očekávat spravedlivé volby, že jde o všelidový podfuk, zkrátka Rusko není Duma nýbrž tvrdá podnikatelská sféra.

A tak mně nezbývá, než odpovědět v podobném duchu: Evropa nemá peníze (celý svět žije na dluh už velmi dlouho), vládnou korupčníci (ano, vládnou v celém světě), v Evropě byly též zrušeny továrny, které dávaly lidem práci, v Evropě je také nezaměstnanost (jako v celém světě), počet drobných podnikatelů se i v Evropě zmenšuje (jako v celém světě), i v Evropě jsou města, kde visí inzeráty na pronájem prostor (jako v celém světě) i v Evropě se snižují počty zaměstnanců v některých odvětvích, i zde nemají mladí vysokoškoláci bez praxe práci (jako v celém světě), i v Evropě se ruší některé školy, jsou v nemocnicích fronty, pacienti si musí připlácet na léky i na jiné věci, i zde leží pacienti na pokojích, kde je jich více, pokud si nepřiplatí za nadstadnardní služby (jako v celém světě), někteří lidé nejdou pracovat do svých oborů kvůli nízkým mzdám (jako v celém světě), obyvatelstvo utrácí peníze hlavně za potraviny a rostou objemy malých úvěrů (jako v celém světě), zvyšují se daně a nelze očekávat spravedlivé volby (jako v celém světě), že jde o všelidový podfuk (jako v celém světě), zkrátka svět není Duma, nýbrž tvrdá podnikatelská sféra - ano je. Celý svět je zaplaven migranty ze zemí třetího světa, což se asi o Rusku říci nedá, pochybuji, že by se Rusko dobrovolně nechalo zaplavit miliony a miliony dalších hladových kobylek a lidských parazitů a všudypřítomným terorismem. Takže v Rusku jsou sice hladové kobylky, lidští parazité, oligarchové a jiné "roztomilosti", ovšem pořád jich bude méně na kilometr čtvereční než ve zbytku světa. Proč by tedy Rusové měli opuštět svou zemi, jak píše poslankyně Liová, když v celém světě je to nemlich to samé v bleděmodrém, ne-li horší?

"Nezávislým ruským" tiskem je poslankyně Liová označena za "zázračné dítě regionální politiky". Ano, i Rusko potřebuje své mučedníky a hrdiny, protože celý svět se řítí rychlostí světla do záhuby. Akorát, že tu záhubu nepřipravují prezidenti ani králové, jak se domnívá poslankyně Liová, nýbrž vyšší mocné entity. -ed-