Poláci na "první dobrou" aneb jak (ne)dostat přes držku

31.08.2017

Zůstali jaksi izolováni, neboť jim dnes z Véčtyřky zůstal jediný spojenec a to jsou Maďaři. Slováci se (asi) nechají koupit a Češi zvolí (asi) vyčkávací taktiku - kdo si počká ten se dočká (něčeho).

Izolace Poláků v EU, pokud to tak můžeme nazývat, je nyní donutila k tvrdší rétorice i k utlumení kompromisů vůči EU a hlavně vůči Německu a Francii. Že jsou prý Poláci dnes zbytečně hysteričtí a paranoidní a že jsou jako jed.

Když někdo ztrácí spojence, se kterými počítal, má dvě možnosti: čekat, co bude dál a nebo začít jednat. Poláci zvolili druhou variantu. Už se spálili, když spoléhali na spojence, kteří už kdysi tvrdili, že to s Německem domluví. Že to nebude tak horký, že s Hitlerem bude řeč. Že se to srovná, když se Hitlerovi v něčem ustoupí, tak bude klídek. Jenže kdo moc rychle ustupuje tak škobrtne, to je stará pravda.

Poláci mají paměť jako sloni. Nezapomněli na svůj pohnutý osud. Koncem 18. století si Polsko rozdělily Prusko, Rusko a Rakousko. Polsko obnovilo svou nezávislost až v roce 1918. Piplali se s obnovením nezávislosti a prásk, přišel rok 1939. Nezapomněli na to, jak Francie a Anglie prováděly usmiřovací politiku s Hitlerem, která vyvrcholila sice Mnichovskou dohodou, ovšem už 1. září 1939 se Polsko ocitlo v krvavé lázni. Začala válka. Slováci, Němci a Sověti se valili do Polska jako uragán. Kolik přesně Poláků tenkrát zahynulo při prvním dni druhé světové války mně není známo. Ale je mně známo, že hned první den války zahynul i můj prastrýc, který tam tenkrát studoval. Byl to mladý student plný života a smrt ho potkala pár kroků od budovy gymnázia, ze které se děti v panice hrnuly ven. Plazil se po ulici mezi tou hrůzou výbuchů se střepinou v těle. Vůbec nechápal co se děje. Nepřežil. Moje prababička vylétla komínem v Osvětimi, protože pomáhala Židům. Do poslední chvíle nevěřila, že lidé jsou schopni stavět pece a pak tam hromadně spalovat jiné lidi. Dědeček říkal, že dokud vedle lidí nevybuchují granáty, jsou do té doby jak ovce a nechápou, že je jiní lidé přišli prostě doopravdy zabít.

Píšu to záměrně, jelikož se těším na film od Olivera Stoneho, kde mně vysvětlí, jak to tedy vlastně bylo s Hitlerem, Stalinem a koncentráky a holocaustem. Určite pro to bude mít logické objektivnívysvětlení. Myslím si, že hlavní otázkou není, komu Hitler víc uškodil, jestli Židům nebo Rusům či jiným.. je třeba pokládat otázky, kdo jsou Židé a židé, že jsou to dva odlišné póly a kteří z nich vlastně ovládají ten svět, média a naše myšlení - ti s velkým Ž nebo ti s malým ž?. Proč je svět posedlý antisemitismem a chorobným syndromem spiknutí? Proč si "lid tradice" (ahl as - sunna)neustále dává přes držku se "stranou Allího" (ší ´at alí ), a proč Němcům nevyšla ani druhá světová válka? Jenomže do toho se nikomu objektivně nechce. Většina mele jen globální mantru anebo vymýšlí vlastní konspiračky, a kdo má jiný názor dostane taky přes držku, buď od východu nebo od západu. Pamětníci těch hrůz vymírají, za chvíli nebude nikdo, kdo o tom bude moci podat opravdu seriozní mrazivé svědectví. Už dnes se dějiny potichoulinku předělávají, protože je bude potřeba učit podle jiného "historického" vzorce.

Poláci nezapomněli ani na tzv. "podivnou válku", kdy sice Anglie a Francie po napadení Poláků vyhlásily Německu válku, ovšem po mnoho měsíců se na západní frontě skoro nic nedělo. Ovšem v Polsku se dělo, tam pořád umírali lidé. A nikde nikdo kdo by jim šel na pomoc. Plácali se v tom jak nudle v bandasce. Poláci nezapomněli, že Němci se nikdy nesmířili s porážkou z první světové války ani s ponižujícími podmínkami, které jim nadiktovala Versailleská smlouva. Kolaps hospodářství Výmarské republiky byl posledním hřebíčkem, kdy krize demokracie vyvrcholila a na svět se prodral v celé své pompéznosti a dravosti nacismus. Poláci nezapomněli, že německý kancléř nikdy nedržel slovo. Ať podepsal jakoukoliv dohodu nebo pakt, vždycky to porušil. Nezapomněli, jak musela Němci vybraná polská mládež na otrockou práci do raichu. Nechtějí být zase jen levnou pracovní silou při budování něčího raichu ani obětním beránkem další zvrácené ideologie.

Poláci dobře vycítili opět krizi demokracie v Německu. Jakmile nastává tento stav, žene se něco nebezpečného a přesto, že jsou Němci denacifikováni, neznamená to, že nejsou nakaženi novou ideologií, která je možná ještě temnější, zákeřnější a zhoubnější, než byl nacismus. Možná si to Němci ještě neuvědomují, jako tenkrát, když nastupoval nacismus, taky Hitlera milovali. Proč by nemohli milovat islám a jeho vůdce? Mají k tomu všechny předpoklady. Místo hajlování budou klečet. Pěkně na koberečku. To není cynismus, to je suché konstatování.

Základní ideou Poláků je tedy snížit vliv Evropské komise a posílit národní stát. Je na tom snad něco nepochopitelného? V Německu se dle oficiální zprávy pohybuje okolo 950 aktivních činitelů Hizballáhu. Navíc palestinská teroristická organizace PFLP se chystá do německého parlamentu. Tuto lidovou frontu pro osvobození Palestiny, stranu ovlivněnou arabským nacionalismem a marxismem-leninismem, Německo nezakazuje přesto, že má na svědomí několik teroristických útoků, např. i zavraždění izraelského ministra pro turistiku Rehavama Zeeviho. Polsko je silně křesťanskou zemí a má i obyčejné židovské obyvatele, tudíž skutečnost, že v Německu bude v parlamentu arabská organizace, která fakticky trpí silným antisemitismem, nacionalismem a marxismem - leninismem, no to je ideokoktejl, kterého by se měla skutečně obávat každá demokratická země. Proti tomu byl náš socík úplnej ráj. Lidé v případě ohrožení, ti dobře informovaní, vždy stačili někam prchnout před změnou režimu k horšímu nebo před válkou. Jenomže ono už v podstatě dnes není kam prchat. Sem prchá celá Afrika, kam budou prchat Evropané? Takže bludný kruh.

Poláci nechtějí skončit v "zóně" Dár al-islám. Poláci to odskákali ve druhé světové válce na "první dobrou". Vědí, že antisemitismus je věčný, jako je věčný islám, na klasické křesťanství už se moc nehraje, protože spiritualismus a pozotivní psychologie, i Vatikán je už hoooodně vlažnej. Takže co jiného, než deeuropoizovat Poláky a začít zbrojit. Protože si pamatují, jak jejich nedostatečně vyzbrojená armáda odolávala jen měsíc. A spojenci nikde. Poláci zůstali jako kůl v plotě, s nedostatečnou vojenskou technikou, zaskočení, šokovaní a tváří tvář s po zuby ozbrojeným tříhlavým drakem. Celý měsíc se bránili a čekali na pomoc. Dostali totálně přes držku, protože spoléhali na dohody a pakty. To se to bojuje v přesile tanky a nálety proti chatrně vyzbrojené pidi armádičce, která to nečeká a hřebelcuje si koně. Během šesti let druhé světové války přišlo o život 6 milionů Poláků, z toho cca 3 miliony Židů. A pak, že jsou prý Poláci dnes zbytečně hysteričtí a paranoidní a že jsou jako jed. Asi nechtějí skončit zase na "první dobrou".

-ed-